Zmiana na stanowisku komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin

W obecności Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału SG gen. bryg. SG Roberta Bagana, funkcjonariuszy i pracowników placówki oraz przybyłych gości odbyła się uroczysta zmiana na stanowisku komendanta Placówki Straży Granicznej w Warszawa-Modlin.

Nowym Komendantem Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin jest ppłk SG Mariusz Taperek – do tej pory sprawujący funkcję zastępcy komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, zastępując na tym stanowisku płk. SG Krzysztofa Jurkowskiego, który pożegnał się z mundurem Straży Granicznej, odchodząc na emeryturę.

Płk SG Krzysztof JURKOWSKI żegna się z mundurem po ponad dwudziestosiedmio letniej służbie w SG. Ze Strażą Graniczną związany był od 1996 roku, w którym to rozpoczął służbę w Granicznej Placówce Kontrolnej Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, pełniąc służbę na stanowiskach wykonawczych. W latach 2006 – 2010 pełnił służbę w Wydziale Granicznym Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej najpierw na stanowisku specjalisty, następnie kierownika sekcji i zastępcy naczelnika. 1 października 2010 roku został powołany przez Komendanta Głównego Straży Granicznej na stanowisko zastępcy komendanta PSG Warszawa-Okęcie, następnie 25 lutego 2019 roku na stanowisko komendanta PSG Warszawa-Modlin.

W 2003 roku ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie, na kierunku politologia, uzyskując tytuł licencjata. Następnie kontynuował naukę na tej samej uczelni i w 2006 roku uzyskał tytuł magistra. Podnosząc swoją wiedzę w 2014 roku ukończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej w zakresie zarządzania lotnictwem. Podczas służby w Straży Granicznej ukończył liczne kursy i szkolenia.

W trakcie wieloletniej służby w Straży Granicznej był odznaczony m.in. Odznaką Straży Granicznej, Brązowym Medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”, Medalem Złotym za Długoletnia Służbę przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Złotym Medalem „Za zasługi dla Straży Granicznej”.

Ppłk SG Mariusz TAPEREK ze Strażą Graniczną związany jest od 1996 roku kiedy wstąpił do służby kandydackiej w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. 1 lipca 1998 roku został powołany do służby przygotowawczej w Straży Granicznej, którą rozpoczął w Granicznej Placówce Kontrolnej Straży Granicznej Warszawa-Okęcie początkowo od stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych.

1 maja 2018 roku został powołany przez Komendanta Głównego Straży Granicznej na stanowisko zastępcy komendanta PSG Warszawa-Modlin, 1 grudnia 2018 roku na stanowisko zastępcy komendanta PSG Warszawa-Okęcie.

W 2006 roku ukończył Wyższą Szkołę Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, na kierunku bezpieczeństwo państwa, uzyskując tytuł licencjata. Następnie w 2008 roku ukończył Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, na Wydziale Nauk Politycznych, uzyskując tytuł magistra. W trakcie służby w Straży Granicznej ukończył liczne kursy i szkolenia.

Odznaczony jest m.in. Odznaką Straży Granicznej, Brązowym Medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”, Medalem Srebrnym za Długoletnia Służbę przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2019 r., Srebrnym Medalem „Za zasługi dla Straży Granicznej”.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.