Znęcał się i groził. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, zastosował na wniosek prokuratora 3- miesięczny areszt wobec 52- latka. Mężczyzna jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz kierowanie wobec pokrzywdzonej gróźb karalnych. Mieszkaniec czosnowskiej gminy zlekceważył także nałożone na niego wcześniej środki zapobiegawcze. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W weekend policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie interweniowali na jednej z posesji na terenie gminy. Na miejscu mundurowi ustalili, że w rodzinie dochodzi do przemocy. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej mąż znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Żeby tego było mało, agresor kierował też wobec kobiety groźby karalne pozbawienia zdrowia i życia, których spełnienia realnie się obawiała. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu 52- latka. Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Okazuje się, że podejrzany nie pierwszy raz w ten sposób się zachował. Mężczyzna kilka dni wcześniej był już zatrzymany w policyjnym areszcie, a w toku prowadzonego przeciwko niemu postępowania o znęcanie fizyczne i psychiczne nad swoją żoną, Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim zastosowała wobec 52- latka środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, połączonego z zakazem kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakazem opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego.

Sprawca przemocy zlekceważył jednak nałożone na niego obowiązki. W domu ponownie doszło do interwencji policji. Czosnowscy funkcjonariusze zatrzymali agresora, który noc spędził w policyjnej celi.

Prokurator złożył do nowodworskiego sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku. Podejrzany najbliższe miesiące spędzi w jednostce penitencjarnej. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.