Duchowizna: 59-latek prowadził samochód mając 1,34 promila alkoholu

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 59- latka, który wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna miał orzeczone wyrokiem sądu dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na dodatek auto którym kierował nie miało aktualnych badań technicznych. 59- latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

8 lipca 2020 r. funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w Nowym Dworze Mazowieckim, w Duchowiźnie gm. Zakroczym zatrzymali do kontroli drogowej fiata palio. Ich podejrzenia wzbudził fakt, że pojazd nie miał włączonych świateł, wymaganych przepisami. Od tego wszystko się zaczęło.

Następnie, podczas prowadzonej przez mundurowych interwencji okazało się, iż kierujący samochodem 59- letni mieszkaniec Warszawy, który przebywa na terenie gminy Zakroczym jest pijany. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 1,34 promila alkoholu.

Kolejne problemy pojawiły się, gdy policjanci sprawdzili mężczyznę w systemie. Na jaw wyszło, że 59- latek posiada dwa aktualnie obowiązujące zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, wydane przez sąd rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Zgodnie z nimi nie powinien wsiadać za kierownicę do 2022 roku.

Ale to jeszcze nie koniec historii. Policjanci sprawdzając fiata, którym jechał 59- latek ujawnili, że badania techniczne pojazdu blisko 2 lata temu straciły ważność! Dowód rejestracyjny pojazdu został przez mundurowych zatrzymany.

Mężczyzna będzie miał teraz spore kłopoty. Za samo niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha