Areszt za znęcanie się nad matką

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, na wniosek tutejszej prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 31- latka z gminy Zakroczym. Mężczyzna został w piątek zatrzymany przez dzielnicowego. Jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z zakroczymskiego posterunku wspólnie z patrolowcem, udał się w piątkowe południe na interwencję domową do Zakroczymia. Według zgłoszenia, nietrzeźwy mężczyzna miał znęcać się nad swoją matką. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ustalili co się wydarzyło. Ocenili sytuację i podjęli decyzję o zatrzymaniu domowego agresora. Wdrozyli też procedurę Niebieskie Karty. 31- latek trafił prosto do policyjnej celi.

Z zebranego przez nowodworskich śledczych materiału dowodowego wynikało, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Wszczynał awantury domowe, podczas których szarpał pokrzywdzoną za ubranie, znieważał słowami wulgarnymi i obelżywymi, niszczył przedmioty gospodarstwa domowego, nocą kopał w drzwi i ściany, a kobieta w obawie o swoje i życie i zdrowie musiała uciekać z domu.

W niedzielę odbyło sie posiedzenie nowodworskiego sądu. Przychylił się on do wniosku Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, wydając wobec 31- latka z Zakroczymia postanowienie o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, w postaci 3- miesięcznego aresztu.

Mężczyzna przebywa aktualnie w jednostce penitencjarnej. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.