Kronika Kryminalna za okres 23-29 kwietnia.

Publikujemy najnowszą Kronikę Kryminalną, którą przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Warszawska – nietrzeźwy kierujący

23 kwietnia przed 9.00, policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali do kontroli 53-letniego kierowcę VW Transporter. Mężczyzna po przebadaniu miał bez mała promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
Smoszewo – nietrzeźwy kierujący

25 kwietnia przed 20.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 45-letniego kierowcę ciągnika rolniczego Ursus C-330. Mężczyzna po przebadaniu miał bez mała promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ŚLUBOWAŁO 20 POLICJANTÓW
W Komendzie Stołecznej Policji w obecności kadry kierowniczej ślubowało dziś 5 policjantek i 15 policjantówj. „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…” – słowa roty młodzi funkcjonariusze wypowiedzieli za Komendantem Stołecznym Policji nadinspektorem Pawłem Dobrodziejem.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/45945,Slubowalo-20-policjantow.html

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM – ELIMINACJE POWIATOWE
Stołeczni i nowodworscy policjanci przeprowadzili eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem zawodów było kierownictwo Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. W eliminacjach wzięły udział drużyny z czterech podstawówek i trzech gimnazjów. W kategorii podstawówek zwyciężył zespół gospodarzy a gimnazjum uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach. Obie zwycięskie ekipy będą reprezentowały powiat nowodworski w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 15 maja w Warszawie.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78553,Ogolnopolski-Turniej-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drogowym-eliminacje-powiatowe.html

ROZMAWIALIŚMY O BEZPIECZEŃSTWIE W CZOSNOWIE
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in. rozmawiali nowodworscy policjanci z mieszkańcami gm. Czosnów oraz zaproszonymi gośćmi na debacie społecznej. Spotkanie było również okazją do podsumowania postulatów, zgłaszanych podczas zeszłorocznej debaty. W tym roku planowane są tego rodzaju spotkania w pozostałych gminach powiatu.
więcej – tutaj

W „MAJÓWKĘ” BEZPIECZNIE NA ROWERZE
Na drogach powiatu nowodworskiego daje się zauważyć, że rozpoczął się kolejny sezon rowerowy. Dlatego też przypominamy, że rowerzyści jako uczestnicy ruchu drogowego oprócz praw mają również obowiązki, do których muszą się stosować. Dlatego warto zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo i przypomnieć sobie podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78636,W-quotmajowkequot-bezpiecznie-na-rowerze.html

podkom. Szymon Koźniewski