Brak logicznego myślenia!

Szybkimi krokami nadeszła upragniona wiosna. Jak nakazuje tradycja, tak w domu jak i na terenie miasta należy przystąpić do prac porządkowych. Tak też się i dzieje…

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców pomalowano oznakowanie na ulicach, odświeżono istniejące pasy drogowe, firmy sprzątające porządkują teren.

Na pozór wszystko jest w porządku, ale to tylko złudzenie. Od logicznie myślącego włodarza miasta wymagane jest szersze spojrzenie na tego typu prace. Po pierwsze należało się zapoznać z istniejącymi problemami mieszkańców odnośnie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dokonać analizy reorganizacji ruchu drogowego oraz stanu porządku i dopiero wtedy przystąpić do prac na terenie miasta. A tak jest to kolejny chwyt propagandowy realizowany bezmyślnie za pieniądze podatnika.

Szanowni radni z osiedla Twierdza Modlin, brak znajomości problemów mieszkańców, nie zwalnia od logicznego myślenia. Po wysłuchaniu uwag od mieszkańców informuję, że należy pomalować pasy na przejściach dla pieszych tam gdzie są bardzo potrzebne np. ul. Poniatowskiego, ul. Malewicza, ul. Bema. Wyremontować rozpadające się chodniki a szczególnie przy ul. Malewicza, ul. Poniatowskiego, ul.Szpitalnej, ul.Chałubińskiego, ul. Mickiewicza, ul.Prądzyńskiego oraz przywrócić do należytego stanu ul.Obwodową a szczególne na tych odcinkach, po których oprowadzane są bardzo liczne grupy zwiedzających zabytkowy obiekt jakim jest Twierdza Modlin.

Jak można dbać o estetyczny wygląd osiedla, zapewnienie bezpieczeństwa oraz zadowolenie mieszkańców pokazują radni (tylko 2 osoby) z osiedla Modlin. Tam gdzie kiedyś było rżysko jest obecnie czyste zadbane osiedle, wzorowe chodniki itd.. A u nas i nie tylko u nas, tak naprawdę w mieście to wstyd pisać.

Nasuwa się pytanie czy to miasto czy to wieś ?
A tak niedawno z myślą o lepszym jutrze obdarzyliśmy ogromnym zaufaniem obecnych radnych Pozostawmy to bez komentarza.

Ale jakich mamy radnych, taką radę – jaka rada, takie miasto.
Nadchodzi pora na zmianę oby na lepszą.

Oleksiak Włodzimierz – mieszkaniec osiedla Twierdza Modlin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.