Dwa Osiedla

Ustawa z dnia 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym w Art.23.1. mówi; Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców.

A jak jest w naszym mieście? pozwolę sobie przedstawić to na podstawie dwóch osiedli – Modlina Starego i Okunina. Są to dwa światy w jednym mieście. Okunin kolebka powstania świetności miasta w chwili obecnej jest najbardziej zaniedbanym osiedlem. Radny będący od kilku kadencji reprezentantem mieszkańców z tego osiedla, pomimo ogromnego zaangażowania osobistego na rzecz swoich wyborców, praktycznie nic, dosłownie nic nie zrealizował, a jest to czołowy działacz ugrupowania będącego u władzy (WND). Wymaga to natychmiastowej zmiany. Sposoby są dwa; odsunąć od władzy ugrupowanie rządzące albo radny zmieni ugrupowanie. Jak głosi hasło propagandowe WND – „Razem zmieniajmy” tak zróbmy. Okazją do tego są najbliższe wybory.

Piszę o Okuninie z łezką w oczach, ponieważ jestem osobiście poprzez więzy rodzinne związany emocjonalnie z tym osiedlem. Pamiętam lata świetności i nie mogę się nadziwić jak można było doprowadzić do takiej degradacji. Radny oraz władze miasta powinny brać przykład z gminy Wieliszew, sąsiadującej z Okuninem – a jest z czego brać.

Całkiem inaczej wygląda sytuacja po drugie stronie Narwi. Tam gdzie było rżysko i kartoflisko obecnie jest wspaniałe osiedle Modlin Stary. Grupa radnych (Burmistrz Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej, Przewodniczący Komisji Finansów) od kilu kadencji będący u władzy (WND )w wiadomy pozostałym radnym z WND sposób, odzierają budżet miasta na rzecz mieszkańców jednego osiedla – Modlina Starego. A przecież miasto to nie tylko Modlin Stary ale też pozostałe osiedla – o czym mówi wspomniany na wstępie art.23.1. Ustawy. To że osiedle Modlin Stary było zaniedbane jest mi znane z czasów kiedy uczęszczałem do Liceum Ogólnokształcącego nr.20. Tak naprawdę należało się mieszkańcom dorównanie pod względem dobrobytu do pozostałych osiedli w mieście. Nie można ludzi segregować na lepszych i gorszych. Tylko, że w tym przypadku będący u władzy to zrobili i dlatego zmieniajmy razem na równe traktowanie, a co do pozostałych radnych z WND, to w końcu powinni zrozumieć na czym polega samorząd a nie za byle 20 m chodnika lub wymianę piasku w piaskownicy zezwalać na inwestowanie w jedno osiedle.

Nadchodzi pora na dokonanie właściwego wyboru. Elektorat wyborczy z Modlina Starego jak zawsze dokona wyboru tych co tak hojnie ich obdarzają. Ale to tylko dwa tysiące uprawnionych do głosowania a całe miasto dwadzieścia kilka tysięcy. Dokonajmy razem właściwej zmiany. Jedna radna w obecnej radzie (p. Agnieszka Kowalska, nazywana przez oponentów z WND, Oleksiakiem w spódnicy) sama tego nie dokona. Trzeba wspomóc.

Chciałbym jednak podziękować obecnemu burmistrzowi za perspektywiczne widzenie rozwoju miasta, poprzez rozbudowę osiedla Modlin Stary. Stacja kolejowa, ścieżka rowerowa na lotnisko, budowa miejsca parkingowego przy stacji czy też boiska sportowego wraz z zapleczem rekreacyjnym to chluba dla naszego miasta. Miliony pasażerów lotniczych i kolejowych zawsze mówią, że udają się do Modlina a nie do Nowego Dworu Mazowieckiego. Gorące podziękowanie i życzenia sukcesu w nadchodzących wyborach.

Oleksiak Włodzimierz

Ps.Radnym i sympatykom WND, radzę aby zapoznali się z protokołem z posiedzenia komisji weryfikującej projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego – nie ma tu przyznanych środków na projekt rozbudowy boiska przy ul. Mieszka I (obiekt NOSi R). Jak kłamać to umiejętnie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.