Nowy Dwór Maz: Otwarcie Biblioteki

W środę, 17 października zapraszamy mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego na wielkie otwarcie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Szczegóły zamieszczone są na plakacie. Prace które już zostały zakończone to nie ostatni etap inwestycji jakie w najbliższym czasie będą realizowane w tej instytucji.

Już niedługo zaczną się prace remontowe przy zabytkowym budynku, na które udało się nam pozyskać dofinansowanie unijne w tym roku. Oznacza to m.in. odnowienie elewacji obiektu, w taki sposób aby była spójna z kolorystyką nowej bryły. Wykonane zostaną przy tym prace termomodernizacyjne z poszanowaniem detali architektonicznych zabytkowego budynku. W zakres prac wchodzi zarówno docieplenie ścian, fundamentów i dachu ale także wymiana centralnego ogrzewania i części okien. tektonicznych, wymienione zostaną okna.

To jeszcze nie wszystkie dobre wiadomości dotyczące Biblioteki. Na początku 2019 r. mieszkańcy Twierdzy Modlin będą mieli swoją filię biblioteki w zrewitalizowanym zabytkowym budynku położonym w centralnej części osiedla, tuż przy pętli autobusowej.

Dodatkowo mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za dofinansowaniem nowej placówki z budżetu obywatelskiego. W ramach zwycięskiego projektu zakupione zostaną książki i komputery.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.