Kronika Kryminalna 8-14 października

Przedstawiamy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres od 8 do 14 października, przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

ZAKROCZYM
Smoszewo – wypadek drogowy

W środę (10.10) o godzinie 12:30 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Smoszewo w gm. Zakroczym. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratownicze oraz policję.

więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/smoszewo-smiertelny-wypadek-nie-zyje-78-latek/

Ostrzykowizna – wypadek drogowy
13 października przed 22.00, na drodze 62 doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-letnia kierująca jednośladem, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i wpadła w poślizg przewracając się na jezdnię. W wyniku zdarzenia 31-lateka trafił do szpitala. Była trzeźwa. Pasażer motocykla po opatrzeniu został zwolniony do domu. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

NASIELSK
Popowo Borowe – kradzież psa

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y w okresie od 13 do 14 października, dokonał/li kradzieży psa rasy yorkshireterier. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nasielskim komisariatem.

Dobra Wola – nietrzeźwy kierujący
11 października po 7.00, 54-letni kierowca Renault Laguna nie dostosował prędkości do warunków na drodze i zjechał do rowu. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Lorcin – wypadek drogowy
8 października przed 15.00, na drodze 632 doszło do zderzenia samochodu i motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni kierujący Seat Cordoba wykonując manewr skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa 21-letniemu motocykliście. W wyniku zdarzenia 21-latek trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwi. Dodatkowo kierowca samochodu nie posiadał uprawnień. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Jackowo Dworskie – wypadek kolejowy
Policjanci pod nadzorem prokuratury w Pułtusku wyjaśniają okoliczności wypadku kolejowego z 13 października. Do zdarzenia doszło po 18.00. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 68-letni mężczyzna przechodząc przez tory w miejscu niedozwolonym został potrącony przez skład osobowy relacji Bydgoszcz-Warszawa. W wyniku zdarzenia 68-latek został przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł. Decyzją prokuratury ciało zostało skierowane na sekcję.
Na miejscu zostały wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze z udziałem prokuratora. Ruch pociągów został wznowiony przed 21.00.

CZOSNÓW
Czosnów, ul. Polna – nietrzeźwy kierujący

13 października przed 23.00, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 47-letniego kierowcę Opel Astra. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”
Pod takim hasłem st. sierż. Sylwia Ochmańska prowadziła cykl spotkań z dziećmi z podstawówki w Pomiechówku. Celem zajęć była przede wszystkim rozmowa z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznania się z pracą policjanta. W sumie na spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło prawie 300 najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/82080,quotKreci-mnie-bezpieczenstwo-przez-caly-rok-szkolnyquot.html

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI – KONSULTACJE
Postępowanie mediacyjne jest alternatywnym, pozasądowym sposobem rozwiązywania konfliktów pomiędzy ludźmi. Mediator, jako bezstronna i neutralna osoba, profesjonalnie przygotowana do pełnienia swej roli, wspomaga i ułatwia komunikację między stronami pozostającymi w konflikcie lub sporze. Pomaga też wybrać najlepsze, wypracowane i zaakceptowane przez obie strony rozwiązanie. W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 18 października. Poniżej podajemy informacje, gdzie i w jakich dniach można skorzystać z konsultacji w Nowym Dworze Mazowieckim.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/82085,Miedzynarodowy-Dzien-Mediacji-konsultacje.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.