Kronika Policyjna od 13 do 19 marca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 13 do 19 marca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
1. ul. Gen. Chrzanowskiego – kradzież z włamaniem do pojazdu
Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a prawdopodobnie w nocy z 18 na 19 marca br. poprzez wybicie szyb w pojeździe audi dokonał/li kradzieży, cb oraz zmieniarki płyt cd. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1200 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.

2. ul. Wojska Polskiego – nietrzeźwy kierujący
17 marca przed godz. 21.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata uno. 26-letni mieszkaniec NDM po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do wyroku sądu.

NASIELSK
1. Mogowo – kradzież rynien
Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a prawdopodobnie w okresie od 11 do 14 marca br. dokonali kradzieży rynien i rur z budynku PKP. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 4000 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Nasielsku.

CZOSNÓW
1. Wincentówek gm. Leoncin – kradzież pojazdu

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a prawdopodobnie w godz. popołudniowych 16 marca br. dokonał/li kradzieży, pojazdu renault Clio, koloru czerwonego, rok. Prod. 2016. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 50 000 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Czosnowie.

2. Łosia Wólka – nietrzeźwy kierujący
15 marca przed godz. 21.00 policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw golf. 49-letni mieszkaniec Warszawy po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
1. Cegielnia Kosewo– kradzież z włamaniem do domku letniskowego

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a prawdopodobnie w okresie od 09 na 19 marca br. poprzez demontaż drzwi dokonał/li kradzieży, m.in. szafki, taczki ogrodniczej, oświetlenia solarnego, dywanu i rolet. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1200 zł Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.

2. ul. Nasielska– nietrzeźwy kierujący

13 marca przed godz. 20.00 policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mazdy. 26-letni mieszkaniec gm. Nasielsk po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu nowodworskiego w analizowanym okresie doszło do 26 kolizji.

mł. asp. Szymon Koźniewski