Krzyczki Żabiczki: Śmigłowiec na pomoc przy wypadku

W piątek (13.05) około godziny 7 na DW571 w miejscowości Krzyczki Żabiczki gm. Nasielsk, doszło do wypadku samochodowego. Po ranną kobietę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z uczestników zdarzenia odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym.

23-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego kierując Fordem Fokusem, podjęła manewr wyprzedzania 44-letniego kierującego Lublinem, również mieszkańca powiatu pułtuskiego. Przed Lublinem jechał Daewoo Matiz, który również rozpoczął manewr wyprzedzania. W wyniku manewru kobieta kierująca fordem zjechała na lewe pobocze gdzie straciła panowanie nad pojazdem i następnie zjechała na prawą stronę, doprowadzając do zderzenia z Lublinem. Ford dodatkowo wpadł do przydrożnego rowu gdzie dachował. Do rowu wjechał również kierujący Lublinem, który uderzył w drzewo. Kierujący Daewoo Matiz odjechał z miejsca zdarzenia.

Lekarz z przybyłej na miejsce karetki Ratownictwa Medycznego, zadecydował o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 23-latka podniebną karetką została przetransportowana do szpitala.

W toku podjętych czynności, przy współpracy policjantów z Pułtuska, funkcjonariusze ustalili kierującego matizem. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec gm. Winnnica. Aktualnie Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego – informuje naszą redakcję asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Info WND