Kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopii indyjskich

Dzięki pracy operacyjnej nowodworscy kryminalni ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich, która należała do 30- latka z gminy Nasielsk. Policjanci zabezpieczyli krzewy i sadzonki tej rośliny, a także susz roślinny. Mężczyzna został zatrzymany. Pułtuska prokuratura zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego nowodworskiej komendy w wyniku czynności operacyjnych uzyskali informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Nasielsk, znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Kryminalni zabezpieczyli krzewy i sadzonki tej rośliny, a także susz roślinny. Na miejscu zastali również plantatora. Okazał się nim być 30- letni mieszkaniec nasielskiej gminy.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny kryminalni ujawnili w doniczkach i wiadrach krzewy i sadzonki konopi indyjskich, a także susz roślinny ukryty w w słoikach i torbach.

W sumie zabezpieczono kilkanaście krzewów i sadzonek konopi indyjskich oraz ponad 410 gramów suszu roślinnego. 30- latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Prokuratura Rejonowa w Pułtusku zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.