Łomianki: Areszt za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego ustalili mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie rozboju wspólnie z drugą osobą z użyciem niebezpiecznego narzędzia na mieszkańcu łomiankowskiej gminy. Ukrywającego się mężczyznę funkcjonariusze znaleźli na poddaszu w szafce przykrytej deskami. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego był poszukiwany przez sąd listem gończym oraz na podstawie nakazu doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Na początku kwietnia br. policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie o rozboju z użyciem noża i kradzieży pieniędzy. Funkcjonariusze wszczęli postępowanie i przeprowadzili czynności procesowe. Równolegle kryminalni z komendy w Starych Babicach podjęli czynności operacyjne zmierzające do ustalenia osób biorących udział w zdarzeniu i miejsca ich pobytu.

W poniedziałek zapukali do drzwi mieszkania jednej z nich. Domownicy nie potwierdzili pobytu mężczyzny w domu. Policjanci nie dali wiary tym zapewnieniom i sami przeszukali pomieszczenia. Wtedy na poddaszu w małej szafie przykrytej deskami ujawnili ukrywającego się mężczyznę. Mieszkaniec powiatu nowodworskiego był poszukiwany przez sąd listem gończym celem odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności oraz na podstawie nakazu doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Kryminalni zatrzymali 32-latka, który usłyszał już zarzuty. Sąd na wniosek Policji poparty przez prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.