Lotnisko: Leszek Chorzewski nowym prezesem portu

Leszek Chorzewski jest od piątku nowym p.o. prezesa lotniska w Modlinie. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Okienczyca, który rządził w Modlinie od 10 lat. Okienczyc pozostanie jednak w zarządzie, będzie wiceprezesem. Ale już wkrótce podwarszawskim portem może kierować zupełnie nowy człowiek. Kto? Na razie nie wiadomo.

Konkurs na stanowisko prezesa i trzech wiceprezesów lotniska w Modlinie rada nadzorcza spółki rozpisała na początku lipca, w związku z końcem kadencji zarządu. Do tej pory był on dwuosobowy – prezesem był Piotr Okienczyc, a wiceprezesem Marcin Danił.

W piątek zgromadzenie wspólników zaklepało dość zaskakujące zmiany. W zarządzie spółki pozostał Danił (będzie wiceprezesem ds. korporacyjnych) i Okienczyc, który też będzie wiceprezesem, ale do spraw operacyjnych.

Trzecim wiceprezesem (ds. handlu i marketingu) został Leszek Chorzewski – w przeszłości wieloletni rzecznik prasowy LOT, a także dyrektor biura PR i komunikacji w tej firmie.

Chorzewski został też mianowany p.o. prezesa ds. finansowych (tak brzmi nowa nazwa stanowiska) lotniska w Modlinie, ponieważ udziałowcy spółki nie wybrali nowego kandydata na stanowisko szefa portu.

– Wkrótce rada nadzorcza rozpisze nowy konkurs na stanowisko prezesa, ale z uwagi na okres urlopowy trudno powiedzieć, kiedy dokładnie to będzie
– mówi Piotr Lenarczyk, szef biura handlowo-marketingowego lotniska w Modlinie.

Zmiana na stanowisku prezesa jest trochę zaskakująca, ponieważ Piotr Okienczyc był nim od czerwca 2006 roku, czyli prawie od początku istnienia spółki. To on właściwie zbudował to lotnisko.