Lotnisko: Zatrzymano 21 osób w sprawie fałszywego alarmu

Straż Graniczna z placówki Warszawa – Modlin, zaraz po otrzymaniu w dniu wczorajszym (27.03) informacji o wykonanym telefonie do portu lotniczego z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym, natychmiast wdrożyła specjalne procedury bezpieczeństwa. W tracie czynności ustalono numer telefonu z którego wykonano połączenie i przystąpiono do zatrzymania aż 21 osób. 

Jak informuje chor. szt. SG Dagmara Bielec-Janasdo akcji wkroczyli funkcjonariusze Grupy Realizacji Zadań Specjalnych Straży Granicznej. Z uwagi, że osoba dzwoniąca do portu lotniczego nie podała dokładnie w którym miejscu ma znajdować się ładunek wybuchowy, postanowiono o ewakuacji całego terminala. Pasażerowie którzy przeszli już kontrolę bezpieczeństwa zostali przewiezieni do jednego z hangarów. Osoby z części ogólnodostępnej zostały ewakuowane na zewnątrz. 3 samoloty, które miały lądować w nowodworskim lotnisku, zostały przekierowane do portu lotniczego im. Chopina w Warszawie. Samolot, który stał na płycie portu Warszawa – Modlin został jeszcze raz dokładnie sprawdzony pod kątem pirotechnicznym.

Zatrzymano 21 osób

Funkcjonariusze Grupy Operacji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin, ustalili numer telefonu z którego dzwoniono z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie terminala. Z pomocą policji z Nowego Dworu Mazowieckiego udano się pod ustalony adres, gdzie trwała impreza. Łącznie zatrzymano 21 osób, które zostały przewiezione na przesłuchania. Sprawę prowadzi prokuratura rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

 – Zatrzymane osoby były pod wpływem alkoholu. Decyzją prokuratora zostały zatrzymane i czekamy na ich wytrzeźwienie aby móc przesłuchać – informuje asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

MK