Modlin Twierdza: Wyszedł z więzienia i zgwałcił. Jest już w rękach policji

Na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego i okolicznych miejscowości od kilku tygodni trwały poszukiwania niebezpiecznego 37-letniego mężczyzny, który niedawno opuścił zakład karny po długiej odsiadce i obecnie dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym. Następnie uciekł i się ukrywał. Przełom w sprawie nastąpił w piątkowy wieczór (29.05). Mężczyzna został rozpoznany na terenie miasta. Natychmiast wkroczyli policjanci, którzy zatrzymali poszukiwanego.  

Do zdarzenia doszło na początku maja. O sprawie piszemy dopiero teraz ponieważ policjanci prowadzili intensywne czynności w sprawie zgłoszonego przestępstwa i nie chcieliśmy utrudniać poszukiwań podejrzanego.  Teraz gdy sprawca został zatrzymany, poszkodowani mogą odetchnąć w spokoju o swoje życie  i zdrowie.

W piątek 8 maja od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili obławę za znanym im 37-letnim mieszkańcem Nowego Dworu Mazowieckiego , który kilka lat temu został zatrzymany i  skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Po latach odsiadki na początku maja opuścił zakład karny i powrócił do Modlina Twierdzy. Niestety długo nie cieszył się z opuszczenia więzienia i po awanturze ze swoją konkubiną, popełnił na jej córce przestępstwo na tle seksualnym.

Mężczyzna po dokonaniu przestępstwa zbiegł z miejsca i ukrywał  się przed  wymiarem sprawiedliwości. Policjanci prowadzili intensywne poszukiwania. W pierwszym dniu Komenda Stołeczna Policji jak i Komenda Powiatowa w Nowym Dworze Mazowieckim nie wypowiadały się w tej sprawie, zasłaniając się dobrem śledztwa i potrzebą pilnego zatrzymania mężczyzny.

Trzy tygodnie po zdarzeniu w Nowym Dworze Mazowieckim na ulicy Warszawskiej, policjanci patrolujący miasto, zauważyli poszukiwanego mężczyznę i od razu przystąpili do zatrzymania. 37-letni nowodworzanin nie chciał się poddać i zaczął uciekać. Po obławie, udało się go zatrzymać dopiero na osiedlu Pólko.

Potwierdzam zatrzymanie 37-letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego, którego od blisko miesiąca poszukiwaliśmy do sprawy związanej z przestępstwem na tle seksualnym. Do zatrzymania doszło w piątkowy wieczór na ulicach Nowego Dworu Mazowieckiego.  Na wniosek prokuratury  sąd zastosował wobec 37-latka zastosowany  areszt poszukiwawczy i mężczyzna trafi do aresztu śledczego – mówi st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.