Nietrzeźwi rowerzyści na drogach powiatu

Wczoraj policjanci nowodworskiej komendy na terenie powiatu zatrzymali do kontroli drogowej trzech nietrzeźwych rowerzystów- rekordzista miał ponad 3 promile. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

W czwartek 18 czerwca 2020 r. funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim na terenie naszego powiatu zatrzymali do kontroli drogowej aż trzech rowerzystów, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

W Sowiej Woli 64- letni mieszkaniec tej wsi, kierował rowerem po drodze publicznej mając w organizmie 1 promil alkoholu.

W Nowym Modlinie 50- latek z Łbowa również został zatrzymany do kontroli drogowej. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało w jego organizmie aż 3,1 promila alkoholu.

60- letni mieszkaniec Nowego Polesia kierował rowerem po drodze nr 575 w miejscowości Secymin znajdując się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,06 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na wszystkich trzech niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością mundurowi nałożyli mandaty w wysokości 500 zł.

Tego samego dnia również Górkach funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 42- letniego rowerzystę, który jak się okazało znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 0,22 promila alkoholu.

Po raz kolejny już apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są m.in. rowerzyści, o rozwagę i rozsądek na drodze. Nieodpowiedzialne zachowanie jakim niewątpliwie jest kierownia rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości może doprowadzić do tragedii. SZANUJMY ŻYCIE SWOJE I INNYCH!!!