Nowy Dwór Maz: Dozór za kradzież z włamaniem

Nowodworscy funkcjonariusze wydziału prewencji zatrzymali 33- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem oraz znieważenie interweniujących policjantów. Prokuratura rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z nowodworskiego wydziału prewencji na ul. Bohaterów Modlina zatrzymali 33- latka, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego na terenie miasta. Mężczyzna w czasie wykonywania przez policjantów czynności służbowych znieważył ich, wielokrotnie kierował pod ich adresem słowa wulgarne. Trafił do policyjnej celi.

Należy podkreślić, iż mężczyzna działał dodatkowo w warunkach recydywy. Wówczas górna granica kary za popełnione przestępstwo może zostać zwiększona o połowę.

Śledczy z nowodworskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie zatrzymany usłyszał dwa zarzuty- kradzieży z włamaniem i znieważenia policjantów. Decyzją nowodworskiej prokuratury wobec 33- latka zastosowano dozór policyjny.

Za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.