Nowy Dwór Maz: Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty

W niedzielę (25.06) chwilę przed godziną 16 na skrzyżowaniu ulic gen. Thommee i Żołnierzy Września w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do zderzenia samochodu osobowego marki BMW z motocyklem marki Yamaha. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby podróżujące motocyklem.

Według wstępnych ustaleń policjantów, 29-letni kierujący BMW mieszkaniec Nasielska, jechał drogą 62 od strony Pomiechówka i podczas manewru włączania się do ruchu na drogę 85 w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 42-letniemu motocykliście, mieszkańcowi Nowego Dworu Mazowieckiego, który jechał w stronę Zakroczymia. Na skutek zderzenia pojazdów 42-letni kierujący motocyklem, został z poważnymi obrażeniami, szczególnie kończyn dolnych, odwieziony do szpitala. 17-letnia pasażerka również z urazami kończyn do warszawskiego szpitala przetransportowana została przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Policjanci zbadali alkomatem kierującego samochodem osobowym. 29-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie w celu wyjaśnienia okoliczności tego wypadku drogowego – mówi podkom. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

/PJ,MK,RK/