Nowy Dwór Maz: Marek W. odpowie za wiele przestępstw

Policjanci nowodworskiej komendy zatrzymali w niedzielę (24.07) 19-letniego Marka W., który był podejrzewany o kradzież motoroweru m-ki Keeway. Nadmierne pobudzenie oraz nietypowy sposób zachowania młodego mężczyzny wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy, których i tym razem nie zawiodła intuicja. Przy 19-latku policjanci ujawnili starannie ukryte środki odurzające. Marek W. został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kradzieży oraz posiadania narkotyków jednak w toku czynności ustalono nowe zaskakujące fakty.

Około północy funkcjonariusze zespołu patrolowo – interwencyjnego miejscowej komendy zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji Marka W., który miał być podejrzewany o kradzież motoroweru, zgłoszoną przez właściciela pojazdu poprzedniego dnia. W związku z tym faktem, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 19-latka i doprowadzeniu do komendy celem wykonania dalszych czynności. Marek W. zachowywał się jednak w sposób nietypowy, był silnie pobudzony i nerwowy. W wyniku przeszukania przy 19- latku policjanci ujawnili łącznie ponad 8 gram środków odurzających.

W toku dalszych czynności okazało się, że 19-latek podejrzewany jest również o popełnienie innych przestępstw na terenie powiatu nowodworskiego. Marek W. przyznał się do wszystkich zarzucanym mu czynów i dobrowolnie poddał wyznaczonej karze.

Za posiadanie środków odurzających Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności zaś za przestępstwo kradzieży nawet do lat 5.

/KPP Nowy Dwór Maz/