Nowy Dwór Maz: Miał 2 promile i spowodował kolizję

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 34-latek zatrzymany przez nowodworski ruch drogowy. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę mercedesa. Na ulicy Thommee doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz grzywna.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na ul. Thommee w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak ustalili będący na miejscu zdarzenia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący mercedesem uderzył w tył poprzedzającego pojazdu marki nissan. Jak się okazało 34- letni obywatel Ukrainy, który doprowadził do zdarzenia drogowego był pijany. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 2,08 promila alkoholu. Został przez mundurowych zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi.

Zatrzymany 34- latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

st. asp. Joanna Wielocha