Nowy Dwór Maz: Odnalazła się cała i zdrowa

Nowodworscy kryminalni przy współpracy z policjantami z województwa kujawsko-pomorskiego, dzięki błyskawicznej akcji ustalili miejsce przebywania 34-letniej kobiety, która rzekomo miała być uprowadzona z terytorium Niemiec. 34-latka została odnaleziona cała i zdrowa, a jej życiu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

Nowodworscy policjanci każdej doby otrzymują kilkadziesiąt zgłoszeń. Każda informacja jest niezwłocznie sprawdzana, a następnie funkcjonariusze podejmują czynności stosowne do zastałej sytuacji.

Tak też było w poniedziałek, 12 grudnia, kiedy to do dyżurnego naszej komendy wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym porwaniu kobiety. 34-latka 10 grudnia miała się spotkać ze znajomym na terenie Niemiec, gdzie też mieszkała. Zgłaszający przekazał, że od tego dnia nie ma kontaktu z kobietą i tym samym obawiał się o jej życie i zdrowie. Mężczyzna powiedział również, że 34-latka może być przetrzymywana wbrew swojej woli na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.

Nowodworscy kryminalni natychmiast przystąpili do sprawdzenia tej informacji. Po wykluczeniu, że kobieta może przebywać na terenie Nowego Dworu, podjęli dalsze czynności, aby odnaleźć 34-latkę. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ustalili, że „porwana” przebywa w jednej z miejscowości na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

W porozumieniu z miejscowymi policjantami udało się odnaleźć 34-latkę całą i zdrową. Jak się później okazało kobieta całkiem dobrowolnie tam przebywała.

Opisana sytuacja jest dowodem na to, że policjanci nie lekceważą żadnego zgłoszenie i skrupulatnie sprawdzają każdą uzyskaną informację.

/KPP Nowy Dwór Maz/

TAGI: