Nowy Dwór Maz: Oficjalnie otwarto halę na Osiedlu Młodych

9 lutego br. miało miejsce uroczyste otwarcie hali sportowej na Osiedlu Młodych. Ich największą atrakcją był przepiękny występ artystyczny przygotowany przez wszystkich uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkół nr 1. Nie zawiedli też wspaniali goście, znane osobistości świata sportu, które przybyły na uroczystość.

Na otwarcie hali przybyło bardzo liczne grono mieszkańców. Na zaproszenie władz miasta i dyrektor szkoły na uroczystość przybyli m.in. Wiesław Raboszuk – wicemarszałek województwa mazowieckiego, Paweł Papke (siatkarz, poseł na sejm RP VII i VIII kadencji, reprezentant Polski, zdobywca Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, do ub. roku prezes PZPS), Małgorzata Glinka-Mogentale (siatkarka, mistrzyni Europy, olimpijka z Pekinu, zdobywczyni Ligii Mistrzyń, najlepsza siatkarka Europ 2003), Dorota Borowska (nowodworska kajakarka, zdobywczyni pucharu świata w kanadyjkach brązowa medalistka mistrzostw Europy U-23, medalistka mistrzostw Polski), Kazimierz Czarnecki (ciężarowiec, honorowy obywatel miasta, medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata), Waldemar Wspaniały (siatkarz, trener siatkówki, dwukrotny mistrz polski, były trener reprezentacji Polski).

W programie otwarcia nie zabrakło oficjalnych wystąpień, uroczystego przecięcia wstęgi, tradycyjnych strzałów na bramkę i tortu kończącego uroczystość.

Publiczność szczególnie gorąco przyjęła nowodworskiego olimpijczyka w podnoszeniu ciężarów, honorowego obywatela miasta p. Kazimierza Czarneckiego. Pan Kazimierz podzielił się z zebranymi swoimi wrażeniami dot. pozytywnych zmian zachodzących w ostatnich latach w Nowym Dworze oraz przekazał na pamiątkę flagę olimpijską. Wyraził nadzieję, że już wkrótce w naszym mieście będzie nie pięciu (jak dotychczas red.) ale znacznie więcej olimpijczyków.

Pod wrażeniem obiektu byli wszyscy zaproszeni goście, czego nie kryli w swoich wystąpieniach. Burmistrz Jacek Kowalski dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania hali, a szczególnie jednostkom, które wsparły finansowo jej budowę. Były to Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski nie krył zadowolenia z efektów budowy, dziękował całej Radzie oraz poszczególnym radnym, którzy zabiegali o powstanie obiektu oraz na bieżąco śledzili postępy budowy. Uczniom życzył wspaniałych osiągnięć sportowych i zaapelował do wszystkich o dbałość o obiekt.

Po wystąpieniach zaprezentowana została oficjalna maskotka hali – Orlik, którego pomysłodawczynią była Gabrysia Pyrzanowska.

Największą jednak atrakcją tego dnia były występy artystyczne. Przed zgromadzonymi wystąpiły zarówno przedszkolaki, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Publicznego Gimnazjum nr 2. Publiczność mogła podziwiać przepiękne pokazy tańca, wspaniałe akrobacje, umiejętności sportowe prezentowały siatkarki i piłkarze. Występy wokalne szkolnych piosenkarzy niczym nie odbiegały od oryginalnych wykonań światowej sławy artystów.

Wielkie, wielkie gratulacje przede wszystkim dla dyrekcji szkoły oraz wszystkich nauczycieli, rodziców i dzieci zaangażowanych w przygotowanie tych wspaniałych występów. Gratulacje należą się także rodzicom, którzy wspierają swoje pociechy, rozwijają w nich talenty sportowe i artystyczne, które my potem, przy takich okazjach jak ta dzisiejsza mamy możliwość podziwiać i wzruszać się do łez. Bo z pewnością niejednemu rodzicowi czy dziadkowi taka się w oku zakręciła gdy oglądał swoje dziecko na parkiecie.

autor: Aneta Pielach – Pierścieniak