Nowy Dwór Maz: Siatkarki przegrały z Kaliszem

W minioną sobotę zespół NOSiRu gościł zespół z Kalisza. Była to 6 kolejka w ramach I ligi kobiet, niestety wynik na korzyść przyjezdnych 1:3 (25:14, 16:25, 18:25, 19:25). Pierwszy set należał do nowodworzanek, w którym to brylowała Małgorzata Zaciek, grając na wspaniałej skuteczności 65% w ataku.

Niestety po pierwszym secie, w którym drużyna NOSiR-u brylowała później było już coraz ciężej. Poza Gosią świetny mecz zagrała też Żaneta Kokoszka, która swoim blokiem i świetną zagrywką wprowadzała wiele zamieszania. Niestety widać było, że Anna Sołodkowicz, tego dnia była nie w pełni dysponowana. Choroba odbiła się na i tak nie najgorszej grze.

Po raz kolejny w grę drużyny z Nowego Dworu wdarła się nerwowość. Problemy przy trudniejszych piłkach były oczywiście do zaakceptowania, ale znów widać było, problemy w wydłużonej grze. Kiedy trzeba było zachować cierpliwość.

Mimo wszystko trzeba wyciągnąć pozytywy. Dziewczyny pokazały pazur, chęć wygrywania i grając z drużyną, która ma przecież tradycje mistrzowskie (przyp. Kalisz był wielokrotnym mistrzem kraju) może poza drugim setem grały, jak równy z równym. Walczyły o każdą piłkę. Walczyły z chorobą i osłabieniem organizmu.

Dziękujemy kibicom, którzy pojawili się na meczu i obiecujemy, że będziemy walczyć o cel, który sobie postawiliśmy. Z każdym meczem starając się poprawić swoją grę– mówią trenerzy NOSiRu.

Aktualnie drużyna zajmuje 11 miejsce mając na swoim koncie 3 pkt tracąc do drużyny wyżej zaledwie 1 pkt. Kolejny mecz w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się 12 listopada o godz. 18.00 z AZS KU Politechniki Opolskiej. Z tą samą drużyną odbędzie się mecz w ramach Pucharu Polski drugiego dnia po meczu ligowym czyli 13 listopada o godz. 13.00.

Przychodząc na mecz wkładacie cegiełkę w rozwój drużyny i pomagacie dziewczynom.

Oczywiście serdecznie dziękujemy za wsparcie sponsorom i partnerom: ITBPS.PL, Piwowar, ArtDENTA, EasyCall, AGA-MET, Hotel Best Western oraz Lokalnemu Ośrodkowi Sportowemu „LOS” Nowy Dwór Mazowiecki.

/NOSiR/