Nowy Dwór Maz: W garażu ujawnili kradzione motocykle

Policjanci z Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli skradzionych z terenu Niemiec. Pojazdy zostały przywiezione do Polski dwoma busami. Wartość pojazdów to 100 tysięcy złotych. Kryminalni zatrzymali do tej sprawy 28-letniego Pawła G., 33-letniego Łukasza K. oraz 41-letniego Dariusza J. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa. Dodatkowo Paweł G. zarzuty kradzieży. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli, z których część posiadała niemieckie numery rejestracyjne. Jak ustalili kryminalni motocykle zostały przywiezione z Niemiec na teren naszego kraju dwoma busami kierowanymi przez Łukasza K. i Pawła G.

Cztery motocykle zostały rozładowane na terenie powiatu nowodworskiego, a policjanci znaleźli je u Dariusza J. w garażu. Pozostałe znajdowały się w jednym z busów zaparkowanych na terenie Jabłonny. Jak zostało oszacowane japońskie motocykle warte są 100 tysięcy złotych.

Legionowscy śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty z art 291§ 1 kodeksu karnego. Paweł G. stanął też pod zarzutami kradzieży motocykli. Za przestępstwo umyślnego paserstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara przewidziana jest za kradzież.

Decyzją Sądu Rejonowego w Legionowie Paweł G. oraz Dariusz J. zostali objęci policyjnym dozorem.

Skradzione motocykle wkrótce zostaną przekazane właścicielom. Jak zapowiadają policjanci sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania oraz zarzuty.

/KPP Legionowo/