Nowy Dwór Maz: Zatrzymani za pobicie

Policjanci prewencji zatrzymali 30-letniego Mariusza M. oraz 18-letniego Patryka K., którzy podejrzani są o pobicie 44-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło 26 grudnia na klatce schodowej jednego z bloków w Nowym Dworze. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu Mariusz M. trafił na 3-miesiące do aresztu. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu. Obu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

26 grudnia br. do dyżurnego nowodworskiej komendy dotarło zgłoszenie, że na klatce w bloku przy ul. Bohaterów Modlina został pobity mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechała załoga policjantów prewencji. Pokrzywdzony powiedział mundurowym, że kiedy zwrócił dwóm mężczyznom uwagę, że głośno się zachowują to zaczęli go bić. 44-latek w wyniku pobicia doznał obrażeń twarzy.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili i zatrzymali podejrzanych, którzy trafili do aresztu. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Jak się później okazało 30-letni Mariusz M. był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Po złożeniu wyjaśnień obaj usłyszeli zarzut z art. 158§1 kk. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj (29.grudnia) w stosunku do 30-letniego Mariusza M. taki środek został zastosowany na okres 3 miesięcy. Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za inne przestępstwa.