Nowy Dwór Maz: Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji

W środę (18.09) na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim powołano dotychczas pełniącego obowiązki komendanta młodszego inspektora Przemysława Sucheckiego. Pod koniec sierpnia doszło również do zmiany Rzecznika Prasowego.

Młodszy inspektor Przemysław Suchecki urodził się 5 września 1979 roku w Białymstoku. Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Uczestnik trzyletnich seminariów naukowych z zakresu historii na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych UKSW. Ukończył również podyplomowe studia na kierunku administracja. Uczestnik wielu kursów i szkoleń resortowych i pozaresortowych. Służbę w Policji rozpoczął w 1999 roku w Komendzie Powiatowej w Legionowie. Przez lata swojej kariery zawodowej był związany z pionem kryminalnym i prewencyjnym.

Zajmował szereg stanowisk wykonawczych, a następnie kierowniczych. Pełnił funkcje Zastępcy Komendanta Komisariatu w Nieporęcie i Jabłonnie. Następnie objął stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji nowodworskiej komendy, a później został mianowany Zastępcą Komendanta Powiatowego.

Od 2017 roku pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim ds. kryminalnych. Został odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Posiada wiele pasji i zainteresowań. Głównie motoryzacja, sport i historia.

Nowy Rzecznik Prasowy
Starszy aspirant Joanna Wielocha od początku września zastąpiła na stanowisku Rzecznika Prasowego podkomisarza Szymona Koźniewskiego, który został rzecznikiem w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.