Nowy Dwór Mazowiecki: Pijany przyjechał do Benckisera

W piątek (4.11) o godzinie 4:02 nowodworscy strażacy zostali poproszeni o pomoc przez patrol drogówki. Funkcjonariusze nie mogli dostać się do kierującego pojazdem ciężarowym, który nie chciał poddać się kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło przed fabryką Reckitt Benckiser w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pracownik ochrony przedsiębiorstwa Reckiett Benckiser poinformował o ujawnieniu nietrzeźwego kierującego obywatela Bułgarii, który kierował ciągnikiem siodłowym marki Volvo z naczepą. Podczas oczekiwania na przyjazd patrolu mężczyzna oddalił się do pojazdu, a następnie odjechał nim na pobliski parking, gdzie zamknął się we wnętrzu kabiny – informuje sierż. Sylwia Ochmańska z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Mężczyzna nie otwierał drzwi pomimo poleceń. – Na miejsce udał się zastęp z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Strażacy po ustaleniach z policjantami, wybili boczną szybę w pojeździe i ułatwili dostęp do kierującego – informuje kpt. Mariusz Kwaśniewski z KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki.

Wewnątrz ujawniono siedzącego mężczyznę oraz pasażerkę. Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 56-letniego kierującego doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, z wynikami: I badanie -0,53mg/l, II badanie- 0,52 mg/l a następnie zatrzymano w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych. Obywatelowi Bułgarii zostały przedstawione zarzuty z art. 178a§1kk. Mężczyzna przyznał się do ogłoszonego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

/PJ/