Psucin: 2 Promile spowodowały serię przestępstw

W ostatni weekend policjanci nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali kierującą audi 20- latkę z Nasielska. Kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu i spowodowała zdarzenie drogowe. Podczas interwencji znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Teraz grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zaczynał się weekend. W piątkowy wieczór na drodze nr 2409W w Psucinie doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca audi a3 20- latka, jadąc od strony Pomiechówka w kierunku Nasielska straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu po prawej stronie drogi. Po całym zdarzeniu próbowała jeszcze manewrować uszkodzonym autem i oddalić się.

Na miejscu natychmiast zjawili się policjanci wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowiecki. Badanie alkosensorem wykazało, że 20- latka z Nasielska jest pijana. W wydychanym powietrzu miała aż 2,14 promila alkoholu.

Mundurowi udali się z dziewczyną do nowodworskiej komendy, gdzie po wykonanych czynnościach miała zostać przekazana pod opiekę rodziców. Jednak w miejscu zamieszkania dziewczyna stała się agresywna, ubliżała interweniującym funkcjonariuszom słowami wulgarnymi, uznanymi powszechnie za obelżywe, naruszyła również ich nietykalność cielesną. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 20-latkę i zamiast do domu, trafiła ona do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

TAGI: