Zabrał samochód i pijany doprowadził do czołowego zdarzenia

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca citroena, który w Psucinie doprowadził do zdarzenia drogowego z peugeotem. Okazało się, że wcześniej wziął auto bez wiedzy jego właścicielki. 24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

W minioną sobotę przed południem, około godz. 10:30, dyżurny nowodworskiej komendy skierował patrol ruchu drogowego do miejscowości Psucin, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 24-letni mieszkaniec Nowego Miasta kierując pojazdem marki citroen, jadąc od Nasielska w kierunku Pomiechówka, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Auto, które prowadził zderzyło się czołowo z jadącym od strony Pomiechówka peugeotem, którym kierował 32-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Badanie na trzeźwość przeprowadzone przez policjantów wykazało w organizmie kierującego citroenem ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi ustalili dodatkowo, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Jednak to nie wszystko. W tym samym czasie do nowodworskiej komendy zgłosiła się właścicielka citroena zawiadamiając o krótkotrwałym użyciu pojazdu, który jak się okazało 24-latek wziął bez jej wiedzy. Mieszkaniec powiatu płońskiego został przez funkcjonariuszy zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Już następnego dnia usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i kierowania nim w stanie nietrzeźwości.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości do lat 2.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.