Próbowała uniknąć zatrzymania

51- latka z gminy Nasielsk, aby uniknąć odpowiedzialności karnej złożyła policjantom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

Kilka dni temu mundurowi z Komisariatu Policji w Nasielsku udali się na interwencję do Psucina. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że zgłaszająca 51- latka jest poszukiwana. Zgodnie z nakazem doprowadzenia, wydanym przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie, kobieta miała do odbycia karę pozbawienia wolności. 51- latka za wszelką cenę chciała jednak uniknąć odpowiedzialności karnej. W pewnym momencie złożyła interweniującym policjantom obietnicę wręczenia „łapówki”, aby tylko nie trafić do więzienia. Policjanci zatrzymali mieszkankę gminy Nasielsk. Noc spędziła w policyjnym areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym, za składanie osobie pełniącej funkcję publiczną obietnicy udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za naruszenie przez nią przepisów prawa, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.