Stare Pieścirogi: Znieważyli interweniujących policjantów

Policjanci z Nasielska zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło, kiedy mundurowi interweniowali w sprawie uszkodzenia reflektora samochodowego przez jednego z awanturników. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Policjanci z komisariatu w Nasielsku interweniowali w sprawie uszkodzenia reflektora w aucie. Cała sprawa rozegrała się na ul. Kolejowej w Starych Pieścirogach. Na miejscu pokrzywdzony powiedział funkcjonariuszom, że do jego samochodu podeszła grupa mężczyzn i jeden z nich rozbił tylny reflektor.

W toku podjętych czynności policjanci ustalili podejrzanego o zniszczenie mienia. Kiedy mundurowi przystąpili do legitymowania mężczyzny, ten zaczął ich wyzywać i się z nimi szarpać. Z pomocą 25-letniemu Maciejowi Ś. przyszli jego dwaj koledzy i próbowali przemocą odwieść funkcjonariuszy od wyegzekwowania prawa.

Po krótkim czasie „napastnicy” zostali obezwładnieni i trafili do aresztu. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu Maciej Ś. usłyszał zarzut niszczenia cudzej rzeczy, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wraz z 25-letnim Mateuszem J., oraz 23-letnim Rafałem F., Maciej Ś. odpowie również za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Za te przestępstwa mogą trafić za „kratki” nawet na 3 lata.

/KPP Nowy Dwór Maz/