Trębki Stare: Śmiertelny wypadek na DK62. Nie żyje 23-latek

W piątek (27.04) przed godziną 18 na DK62 w miejscowości Trębki Stare w gminie Zakroczym, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Ruch na DK62 jest obecnie zablokowany a objazd wyznaczono przez Trębki Stare i Kamienicę.

Kierujący Peugeotem 206, 23-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego został zakleszczony w pojeździe. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejsce przyjechał prokurator oraz technicy i biegli z zakresu wypadków drogowych. Ruch na drodze krajowej 62 został całkowicie zablokowany. Aby przestawić tarasujący drogę samochód ciężarowy, strażacy na miejsce wezwali Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 10 w Warszawie.

Wezwaliśmy specjalistyczny sprzęt z Warszawy aby przestawić samochód ciężarowy, tak aby nie tarasował drogi. Potrzebny był do tego dźwig – mówi mł. bryg. Tomasz Wołoszyn, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak dowiedziała się nasza redakcja – przed wypadkiem kierowca Peugeota wysłał pożegnalną wiadomość do bliskich. Śledczy również sprawdzają czy było to samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek lub inny rodzaj zdarzenia.