Wojszczyce: Zderzenie dwóch samochodów

W środę (20.09) chwilę po godzinie 15, służby ratunkowe powiatu nowodworskiego, otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Wojszczyce gm. Zakroczym. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy straży pożarnej oraz ratownictwo medyczne. 

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło przy wyjeździe z terenu szkoły. Trójka dzieci została natychmiast ewakuowana z pojazdu i przeniesiona do szkoły, gdzie wezwano zespół ratownictwa medycznego.

Na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego, Wojszczyc i Zakroczymia oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierujący samochodem marki Volkswagen, 39-letni mężczyzna wymusił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z Daewoo, który prowadził 20-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Obaj kierujący byli trzeźwi. W Volkswagenie przewożone były prawidłowo zapięte w fotelikach trzy dziewczynki w wieku 5 i 6 lat. Dzieci zostały przebadane przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

-Policjanci nałożyli mandat karny kredytowany, który został przyjęty przez sprawcę zdarzenia – informuje podkom. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

/PJ,MK/
Foto: OSP Wojszczyce –  Zaręby