Zakroczym: 12-latka wpadła do szamba. Na szczęście nic się nie stało

We wtorek (21.04) o godzinie 12:45 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o dziecku które wpadło do szamba w Zakroczymiu przy ulicy Parowa Klasztorna. Na miejsce natychmiast zadysponowano Straż Pożarną i Policję oraz zespół Ratownictwa Medycznego.

Po przybyciu na miejsce pierwszego podmiotu ratowniczego, zastano uszkodzoną pokrywę od szamba a w środku 12-letnią dziewczynkę. Na szczęście komora szamba była pusta i dziewczynka tylko się poobijała. Strażacy natychmiast wydostali ją na zewnątrz i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu dziecka w szpitalu, podjęto decyzję o wypisaniu do domu.

Do zdarzenia doszło na posesji na której bawiły się dwie dziewczynki. W pobliżu przebywała ciocia 12-latki, która natychmiast powiadomiła służby o zdarzeniu.

Na miejsce wypadku przyjechała grupa operacyjna. Po oględzinach, zdarzenie zakwalifikowano pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.