Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

100. urodziny mieszkanki Stanisławowa

Niezwykły jubileusz setnych urodzin obchodziła w poniedziałek mieszkanka gminy Pomiechówek – Pani Raisa Kwiatkowska. To oficjalny wiek, bo według rodziny były to już 102 urodziny! Powodem różnic są często występujące przed wojną błędy metrykalne. W dniu urodzin jubilatkę odwiedził wójt gminy Dariusz Bielecki.

Pani Raisa urodziła się w 1921 roku w Łunińcu na Polesiu (tereny należące do dzisiejszej Białorusi). Była nauczycielką i działaczką społeczną. Za wkład w działalność życia cerkiewnego otrzymała najwyższe odznaczenie kościoła prawosławnego – Order Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny. Od 17 lat mieszka w Domu Pomocy Społecznej „Betania”, który działa przy cerkwi prawosławnej w Stanisławowie. To kobieta o szlachetnej osobowości, wysublimowanym poczuciu humoru, pięknym intelekcie i życiorysie, którym można obdarować kilka osób. „Mam wielu przyjaciół wokół, i za to jestem wdzięczna” – powiedziała nam pełna optymizmu jubilatka.

Życzymy dużo zdrowia i wszystkiego najpiękniejszego na kolejne lata życia!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.