200 osób ewakuowanych przez pozostawiony bagaż

W poniedziałek w godzinach porannych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o podejrzanej walizce bez opieki znajdującej się przy punkcie informacyjnym lotniska w hali ogólnodostępnej. Konieczna była ewakuacja blisko 200 osób i przeprowadzenie rozpoznania pirotechnicznego.

Po otrzymaniu informacji o podejrzanym bagażu, znajdującym się w strefie odlotów terminala w hali ogólnodostępnej na miejscu natychmiast zjawili się funkcjonariusze-pirotechnicy z Interwencyjnego Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Podejrzanym bagażem okazała się żółta walizka – niestety bez zawieszki bagażowej, nie była również widoczna jej zawartość. Dlatego w celu ustalenia właściciela bagażu, rozpytano osoby znajdujące się w pobliżu miejsca oraz nadano przez rozgłośnie komunikaty z prośbą o zgłoszenie się jej właściciela, jednak bez rezultatu.

W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych przystąpiono do rozpoznania bagażu – wynik negatywny. Działania nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym. W związku z rozpoznaniem ewakuowano łącznie około 200 osób. Właściciela bagażu nie ustalono.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.