W Nowy Rok nietrzeźwi wsiedli za kierownicę

1 stycznia 2023 r. funkcjonariusze nowodworskiej komendy zatrzymali aż 3 osoby, kierujące na tzw. „podwójnym gazie”. Rekordzistka miała 2 promile. Nieodpowiedzialnym kierującym, zgodnie z kodeksem karnym, grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do kierujących o odpowiedzialność i rozsądek oraz niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego alkoholu.

W Nowy Rok, kilka minut po godz. 1:00 w nocy, zakroczymscy policjanci interweniowali na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Na ul. Młodzieżowej dwóch 22- latków zauważyło nissana, którego kierująca nie trzymała prostego toru jazdy i najeżdżała na krawężniki. Mężczyźni uniemożliwili jej dalszą jazdę zabierając kluczyki od micry, a następnie wezwali policję. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. 40- letnia mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego sprawiała wrażenie pijanej. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Za chwilę okazało się, że ich podejrzenia się potwierdziły. Kobieta poddana badaniu na zawartość alkoholu, wydmuchała ponad 2 promile.

Funkcjonariusze nieodpowiedzialną 40- latkę oraz micrę, którą kierowała, przekazali osobie uprawnionej. Zatrzymali jej również prawo jazdy. Teraz kobieta odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Dwóch kolejnych amatorów jazdy na tzw.” podwójnym gazie” zatrzymali tego samego dnia, nasielscy policjanci.

Pierwszy z nich wpadł o godz. 6:45 w Pianowie Daczkach. Alkometr wykazał, że kierujący oplem 41- latek w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo, mieszkańcowi gminy Nasielsk grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na ul. Józefa Piłsudskiego w Nasielsku, kilka minut przed godz. 14:00. 61- latek kierował motorowerem. Jadący przysłowiowym „wężykiem” 61- latek został zbadany przez funkcjonariuszy alkomatem. Jak się okazało, mieszkaniec nasielskiej gminy w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Odpowie teraz za kierowanie pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Policjanci po raz kolejny apelują do osób wsiadających za kierownicę o rozsądek. Najmniejsza nawet ilość wypitego alkoholu, a następnie kierowanie pojazdem mechanicznym, to ogromna nieodpowiedzialność i stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia, zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Stosujmy się do zasady; piłeś- nie jedź!

podkom. Joanna Wielocha