3 kierowców straciło uprawnienia do kierowania

W ciągu jednego dnia policjanci nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali aż trzy prawa jazdy, za zbyt szybką jazdę. Kierujący zostali też ukarani mandatami w wysokości 1500 zł, a do ich kont dopisano po 10 punktów karnych. Policjanci apelują o wyobraźnię i rozsądek za kierownicą.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali w ciągu jednego dnia aż trzech kierowców, którzy na obszarze zabudowanym, ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość.

19 kwietnia 2022 r. o godz. 8:45 policjant wydziału ruchu drogowego w miejscowości Nuna zatrzymał 25- latka kierującego volvo. Mężczyzna na obszarze zabudowanym pędził z prędkością aż 107 km/h. Funkcjonariusz nałożył na niego mandat oraz 10 punktów karnych. Mieszkaniec gminy Nasielsk na najbliższe 3 miesiące musiał się również pożegnać z prawem jazdy.

Tego samego dnia po godz. 15:00, na terenie gminy Pomiechówek w ręce mundurowych wpadł kolejny kierowca. 49- latek kierował mercedesem, z prędkością przekraczającą dopuszczalną, o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mieszkaniec powiatu koneckiego został ukarany wysokim mandatem, a do jego konta dopisano aż 10 punktów karnych. Policjant zatrzymał mu także uprawnienia do kierowania.

Godzinę później, w tym samym miejscu na drodze nr 62, do kontroli drogowej został zatrzymany kolejny pirat drogowy. Gdańszczanin poruszał się pojazdem kia z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym, gdzie maksymalna prędkość wynosi 50 km/h. 59- latek na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy, a dodatkowo policjant ruchu drogowego nałożył na niego mandat oraz 10 punktów karnych.

Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych wciąż jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Policjanci apelują o wyobraźnię i rozsądek za kierownicą.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.