55 destynacji w letnim rozkładzie lotniska Warszawa – Modlin

W ostatni weekend marca wszedł w życie letni rozkład lotów, który zawiera blisko 60 bezpośrednich kierunków regularnych i czarterowych z lotniska Warszawa – Modlin. Wśród lotów jest kilka nowości oraz znane i lubiane kierunki urlopowe.

W liczbie obsłużonych pasażerów wystąpił znaczny przyrost w porównaniu z analogicznym miesiącem 2022 roku, bowiem w tegorocznym lutym zanotowano 112,6% wolumenu ruchu pasażerskiego z lutego ubiegłego roku, przy nieco mniejszej liczbie operacji lotniczych (95,6%). Z kolei liczba pasażerów i liczba operacji lotniczych w porównaniu z lutym 2020 roku (tzn. ostatnim miesiącem, który można uznać za „przedpandemiczny”) to, w ujęciu procentowym, odpowiednio 97,8% i 99,3%.

W lutym największą popularnością wśród pasażerów cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Mediolan, Dublin, Rzym i Wiedeń.

Prognozy na marzec br. odnośnie liczby obsłużonych pasażerów przewidują ok. 236 tys. osób, co oznacza kilkunastoprocentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem 2022 roku.

W rozpoczętym w ostatni weekend marca sezonie letnim przewoźnik Ryanair będzie realizować loty z Lotniska Warszawa-Modlin do 55 destynacji. Najwięcej kierunków, bo aż 12 będzie oferowanych do Włoch. W sezonie wrócą wszystkie połączenia wakacyjne. Na trasach do Wielkiej Brytanii obsługiwanych będzie 8 kierunków. Połączenia do Grecji i Hiszpanii będą liczyć po 6 kierunków. Należy spodziewać się też ciekawego programu lotów czarterowych z wylotem z Lotniska Warszawa/Modlin. „Pod koniec czerwca zadebiutuje w naszym porcie lotniczym Air Malta, narodowy przewoźnik maltański. Przez całe wakacje w każdy sobotni wieczór będzie realizował rejsy do La Valletty. Oprócz tego będą odbywać się czarterowe loty na rzecz TUI Poland z naszego lotniska do tureckiej Antalyi oraz Enter Air do Tel Awiwu w Izraelu i do Dalaman w Turcji. Ryanair również – można powiedzieć, że już tradycyjnie – zrealizuje loty na trasach typowo urlopowych, będą to przykładowo chorwacki Zadar, Chania na Krecie, Katania na Sycylii czy Teneryfa w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zapowiada się kolejny bardzo dobry sezon letni” – wskazuje Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

Przy wjeździe do Polski od 15 lutego z bramek automatycznej kontroli granicznej (czyli tzw. bramek ABC – ang. Automated Border Control) na Lotnisku Warszawa/Modlin mogą korzystać dzieci powyżej 12. roku życia, mające co najmniej 140 cm wzrostu, będące obywatelami państw Unii Europejskiej, Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej lub Szwajcarii i mające biometryczne dokumenty podróży. „Postęp technologiczny w obsłudze naziemnej ruchu lotniczego jest bardzo przyjazny pasażerom, a my jako jeden z wiodących polskich portów lotniczych zawsze dotrzymujemy mu kroku i dbamy o wdrażanie nowych skutecznych rozwiązań. To jeden z istotnych czynników naszej konkurencyjności” – mówi Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

16 lutego na naszym lotnisku otwarto 2 nowe lokale gastronomiczno-handlowe: sklep 1-minute Smacznego oraz lokal So Coffee na antresoli w strefie zastrzeżonej na odlotach. Już od pierwszego dnia funkcjonowania te miejsca nieustająco cieszą się dużym zainteresowaniem pasażerów. Panuje w nich przyjemna atmosfera podkreślona dobrze skomponowaną, miłą dla oczu kolorystyką wnętrz, a w ofercie mają one szeroką gamę przekąsek i napojów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.