Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Areszt za groźby wobec policjantów i znęcanie się nad partnerką

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 40-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją konkubiną oraz groźby wobec interweniujących policjantów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym tygodniu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Modlinie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Wynikało z niego, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego dochodzi do przemocy. Na miejscu policjanci zastali kobietę z widocznymi obrażeniami na ciele. Agresor oddalił się przed przybyciem policyjnego patrolu. Wkrótce mundurowi zauważyli go na dworcu PKP. Mundurowi niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny i przewieźli go do nowodworskiej komendy.

Jak zeznała poszkodowana kobieta, takie zachowanie mężczyzny trwało od dawna. W tym czasie cały czas znęcał się nad nią psychicznie i fizyczne, ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, dodatkowo uderzał, kopał, szarpał za włosy i groził pozbawieniem życia. W trakcie prowadzonych czynności 40-latek groził też policjantom, w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej, związanej z zatrzymaniem jego osoby, za popełnione przestępstwo.

Funkcjonariusze nowodworskiego Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy. Obywatel Gruzji został doprowadzony do Prokuratury Rejonoowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 40- latka najsurowszego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowania. Nowodworski sąd przychylił się do wniosku. Męzczyzna na najbliższe 3 miesiące trafił do aresztu.

Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.