Poszukiwany za podwójne zabójstwo „Marek z Marek” zatrzymany w Płońsku

Poszukiwany od kilku miesięcy Marek N. ps. „Marek z Marek”, który został skazany przez sąd pierwszej instancji na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo dwóch osób w 2000 roku w Nowym Dworze Mazowieckim został zatrzymany przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP i funkcjonariuszy mazowieckiej KAS. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna może być odpowiedzialny także za nielegalną produkcję papierosów w powiecie płońskim. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali łącznie 8 osób i zlikwidowali fabrykę papierosów oraz namiot z uprawą konopi.

Funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS) od pewnego czasu zajmowali się rozpracowywaniem grupy przestępczej, która produkowała nielegalne papierosy na terenie powiatu płońskiego w województwie mazowieckim. W ich wyniku ustalono posesję, na której prowadzona miała być przestępcza działalność. Z uzyskanych informacji wynikało, że jedną z osób zajmujących się produkcją papierosów był poszukiwany listem gończym Marek N. ps. „Marek z Marek”, który ukrywał się przed organami ścigania od kilku miesięcy. Mężczyzna był poszukiwany w związku z wyrokiem sądu w pierwszej instancji na dożywotnie pozbawienie wolności za zabójstwo dwóch osób, do którego doszło w 2000 roku w pubie „Tartak” w Nowym Dworze Mazowieckim. Kolejnym zatrzymanym jest Marcin W. ps. „Diabeł”, który przebywał na warunkowym zwolnieniu po odbyciu kary 20 lat pozbawienia wolności za zabójstwo, którego dokonał przy użyciu broni palnej.

W związku z tym, że wśród osób które miały pracować w fabryce, mogły znajdować się osoby szczególnie niebezpieczne, skazane wcześniej za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, funkcjonariusze bardzo starannie przygotowali się do działań, przygotowując niestandardowe środki bezpieczeństwa. Podczas akcji CBŚP i KAS wsparli kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” i Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy i Olsztyna, a także policjanci stanowiący załogi helikopterów z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP.

W efekcie ich działania funkcjonariusze zatrzymali całkowicie zaskoczonych 8 mężczyzn, w tym Marka N. Podczas akcji zlikwidowana została fabryka papierosów działająca w jednym z pomieszczeń gospodarczych na prywatnej posesji. Zabezpieczono tam prawie 4 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy z naniesionymi nazwami jednego ze światowych producentów. Gdyby wyprodukowane papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 5 mln złotych. W innym pomieszczeniu gospodarczym służby odkryły w specjalnie do tego przygotowanym namiocie uprawę konopi.

W Prokuraturze Rejonowej w Płońsku wszystkim mężczyznom przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji nielegalnych papierosów. Sąd Rejonowy w Płońsku zastosował wobec wszystkich mężczyzn areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
Dalsze czynności w sprawie wykonują policjanci Zarządu w Warszawie CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.