Areszt za znęcanie się nad osobą najbliższą

Tymczasowe aresztowanie zastosował nowodworski sąd na wniosek tutejszej prokuratury, wobec 40- latka z gminy Czosnów. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną oraz groźby i znieważenie interweniujących policjantów. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W ostatni weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów na terenie gminy Czosnów. Pod wskazany adres wysłał patrol mundurowych. Na miejscu policjanci zastali agresywnego mężczyznę. 40- latek był też pijany. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna stosuje przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej żony. 40-latek podczas trwania interwencji znieważył też funkcjonariuszy wykonujących obowiązki służbowe oraz groził im. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Czosnowscy śledczy zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który przekazali do prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam 40-latkowi przedstawiono zarzuty karne oraz skierowano do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego, o charakterze izolacyjnym. Decyzją nowodworskiego sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.