Bagaż bez opieki na parkingu przed terminalem lotniska Warszawa – Modlin

W poniedziałek (3.04) około południa funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o pozostawionym na parkingu przed terminalem nowodworskiego lotniska bagażu bez opieki.

Była to walizka o standardowych wymiarach bagażu podręcznego. Rozpytanie osób znajdujących się w pobliżu bagażu oraz zapis kamer telewizji przemysłowej CCTV nie pozwolił na ustalenie jego właściciela. Dlatego też, funkcjonariusze z zespołu pirotechniczno–interwencyjnego Straży Granicznej podjęli decyzję o ewakuacji hali ogólnodostępnej Terminala, parkingu oraz dróg dojazdowych w celu wyeliminowania zagrożenia. Po dokonaniu ewakuacji oraz po przybyciu na miejsce służb ratunkowych pirotechnicy Straży Granicznej przeprowadzili rozpoznanie pozostawionego bagażu. Wynik – negatywny. W torbie nie było przedmiotów mogących stanowić zagrożenie. Niestety zdarzenie wpłynęło na opóźnienia w operacjach lotniczych – opóźniony odlot do Kolonii o 10 minut. W wyniku działań ewakuowano 250 osób. Po zakończeniu działań po walizkę zgłosił się jej właściciel. Zgodnie z art. 210 ust.1 pkt.7 Prawo Lotnicze, za pozostawienie bagażu bez opieki został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Apelujemy do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.