OSP Ratownictwo Wodne

Regar drugi raz pracował na gruzowisku

W środę (7.07) chwilę po godzinie 4 rano z dyspozycji Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej w Warszawie, do pracy na gruzowisku, zadysponowano sekcję poszukiwawczą Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy. W skład sekcji wchodzi jedyny na Mazowszu pies z uprawnieniami do poszukiwania na gruzowiskach.

Zakroczym: Zderzenie dwóch samochodów na siódemce

W niedzielę (20.06) chwilę po godzinie 10 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch pojazdów na DK7 na wysokości wysypiska śmieci w Zakroczymiu. Na miejsce zadysponowano liczne siły i środki Straży Pożarnej, Policji oraz Ratownictwo Medyczne w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wracamy nad Wodę

Co roku latem tonie zbyt wiele osób. Jedni w trakcie kąpieli, inni po wypadnięciu za burtę, jeszcze inni udzielając pomocy innej osobie tonącej. Jak zachować się by pomimo ewidentnego zagrożenia, a często w obliczu nieuchronnej śmierci dać sobie tę ostatnią szansę? Jak sprawić by odmienić los i wygrać z nim pomimo „słabych” kart? Co roku policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji starają się by nad wodą było bezpiecznie… ale często są bezsilni wobec brawury i braku rozsądku innych.

Modlin Twierdza: Czołowe zderzenie dostawczaka z osobówką

W środę (2.06) O godzinie 9:30 na DK62 na wysokości zjazdu do Modlina Twierdzy przy lotnisku, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda z samochodem dostawczym marki Mercedes. Na miejsce wezwano służby ratunkowe z powiatu nowodworskiego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lotnisko: Awaryjne lądowanie małego odrzutowca

W czwartek (27.05) po godzinie 12 dyżurny Portu Lotniczego Warszawa – Modlin otrzymał informacje o problemach z samolotem odrzutowym Embraer. Pilot podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu. Informacja została przekazana Lotniskowej Służbie Ratowniczo – Gaśniczej oraz do służb powiatu nowodworskiego.

Stara Dąbrowa: Ćwiczenia w miejscu dawnych poszukiwań

Grupa Poszukiwawcza Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy pozyskała w ostatnim czasie sporo nowego sprzętu, który wykorzystywany będzie podczas akcji poszukiwawczych w terenach trudno dostępnych. Jednym z takich miejsc jest Kampinoski Park Narodowy, gdzie dwa lata temu prowadzono poszukiwania za zaginionym mężczyzną.