Bardzo dobre wyniki przewozowe nowodworskiego lotniska

W październiku br. z usług Lotniska Warszawa-Modlin skorzystało 325 579 pasażerów, a obsłużono na nim 2 128 operacji lotniczych.

Wyniki przewozowe w październiku br. są bardzo dobre. Odnotowano w nim 106,76% wolumenu ruchu pasażerskiego z października ubiegłego roku, przy większej o 2,21% liczbie operacji lotniczych, natomiast liczba pasażerów i liczba operacji lotniczych w porównaniu z październikiem 2019 roku to, w ujęciu procentowym, odpowiednio aż 136,68% i 122,16%.

„Październikowe wyniki ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku dają podstawy do wyrażenia dużego zadowolenia z osiągniętych wzrostów pomiędzy październikiem 2019 roku a październikiem w roku bieżącym” – mówi Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

Największym zainteresowaniem pasażerowie obdarzyli następujące kierunki: Londyn, Dublin, Rzym, Rygę, Mediolan, Sztokholm, Helsinki, Oslo, Paryż i Bolonię.

W październiku br. na Lotnisku Warszawa/Modlin miały miejsce inauguracje 3 nowych połączeń lotniczych.

29 października rozpoczęły się loty bezpośrednie do Kopenhagi (dostępne w rozkładzie lotów Ryanair w poniedziałki, piątki i niedziele, a w okresie świąteczno-noworocznym również w czwartki). Następnego dnia uruchomione zostały bezpośrednie regularne loty do Walencji. Pasażerowie mogą korzystać z przelotów na tej trasie w poniedziałki i soboty. Natomiast z dniem 31 października siatka połączeń Lotniska Warszawa/Modlin wzbogaciła się też o realizowane trzy razy w tygodniu połączenia do Tirany (we wtorki, czwartki i soboty).

„Cieszymy się, że nasza siatka połączeń wciąż się rozwija i pojawiają się w niej kierunki atrakcyjne zarówno pod względem podróży turystycznym, jak i biznesowych” – informuje Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

„Połączenie do Tirany w Albanii to całkowita nowość wśród kilkudziesięciu kierunków dostępnych z Lotniska Warszawa/Modlin. Jesteśmy pewni, że niskokosztowe loty do Tirany będą cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród naszych pasażerów. Z pewnością kraj ten ma wiele do zaoferowania dla osób poszukujących autentycznych, niezadeptanych przez masową turystykę miejsc. Do tego Albania to kraj o fascynującej kulturze, ciekawej historii i wyjątkowych walorach naturalnych, przez co oferta bezpośrednich przelotów do stolicy tego kraju na pokładach samolotów obsługiwanych przez Ryanair powinna przypaść do gustu różnym grupom podróżnych” – zaznacza Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.

16 października br. została wprowadzana w życie nowa Taryfa opłat lotniskowych na Lotnisku Warszawa/Modlin. Zawarty w niej bogaty system zniżek ma służyć dalszemu rozwojowi siatki połączeń regularnych i wzrostowi wolumenu obsługiwanego ruchu pasażerskiego i towarowego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.