Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Batalion w Pomiechówku z nowym dowódcą

Ppłk Dariusz Grzyb objął dowodzenie nad 64 Batalionem Lekkiej Piechoty w Pomiechówku. Jednostka wchodzi w skład 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego w Radomiu.

Oficjalne przekazanie obowiązków nastąpiło w dniu 8 sierpnia 2023 r. z rąk por. Wioletty Nadolskiej, która sprawowała funkcję Dowódcy Batalionu od końca roku 2022.

„Osobiście wyrażam ogromne zadowolenie z przyjścia nowego dowódcy, mając również na uwadze ogromne doświadczenie Pana Pułkownika. Dla mnie ten czas 8 miesięcy na stanowisku dowódczym był możliwością zdobycia jakże cennego doświadczenia, które bez wątpienia wykorzystam w przyszłości i za które jestem niezwykle wdzięczna. Dla naszego batalionu otwiera się zupełnie nowy rozdział”– powiedziała, zdająca obowiązki, por. Nadolska.

Życiorys ppłk. Dariusza Grzyba jest bardzo bogaty. Jako pierwszą ukończył Szkołę Chorążych Personelu Technicznego Wojsk Lotniczych w Oleśnicy. Później, stopień oficera uzyskał w Wyższej Szkole Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu (dzisiejsza Akademia Wojsk Lądowych). Edukację kontynuował na Akademii Obrony Narodowej na kierunku Ekonomia – Gospodarowanie zasobami pracy i kapitału. W 2009 r. ukończył studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Należy wspomnieć również o odbytych wielu kursach i szkoleniach z zakresu medycznego, lotniczego oraz logistycznego.

Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1992 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Specjalistów Technicznych Wojsk Lotniczych. W 1994 r. trafił do 47 Szkolnego Pułku Śmigłowców w Nowym Mieście nad Pilicą. Służbę wojskową kontynuował w 54 Warsztatach Lotniczych w Radomiu następnie w 23 Lotniczej Eskadrze Specjalnej w Dęblinie, a po utworzeniu Eskadry Śmigłowców jako dowódca grupy w 1 Ośrodku Szkolenia Lotniczego oraz jako szef techniki lotniczej w 36 Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego w Warszawie. W trakcie służby wojskowej brał również udział w misji stabilizacyjnej w czasie V oraz VI zmiany w Iraku, za co uzyskał odznaczenie Gwiazdy Iraku z rąk Prezydenta RP w 2011 r. Przez wiele lat był instruktorem w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, stamtąd trafił do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych jako specjalista w Wydziale Służby Wysokościowo-Ratowniczej i Sere. Z dniem 8 sierpnia 2023 r. objął obowiązki dowódcy 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku.

„Służbę w wojsku pełnię nieprzerwanie od 30 lat, jednak dowodzenie batalionem w strukturach WOT jest dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem, na które bez wątpienia się cieszę. Chcę kontynuować nakreślony zarys działania mojego poprzednika, jednak mam również swój zamysł na funkcjonowanie batalionu. Wyrażam nadzieję na owocną współpracę oraz dotychczasowy zapał
i zaangażowanie podwładnych”
– dodał nowo mianowany dowódca, ppłk Grzyb.

Ppłk Grzyb za zasługi został wyróżniony wieloma odznaczeniami krajowymi nadanymi m.in. przez ministra obrony narodowej Polski oraz Prezydenta RP, m. in. Brązowy Medal Sił Zbrojnych w Służbie Ojczyzny, Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju, Gwiazda Iraku, Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju, Odznaka Honorowa Sił Powietrznych.

Prywatnie, ppłk Dariusz Grzyb jest mężem oraz ojcem dwóch córek. Pasjonat skoków spadochronowych. Niezwykle sumienny, przyjazny człowiek tworzący wokół siebie prawdziwą aurę Lidera.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.