“Bezpieczna Droga do Szkoły” z udziałem dzielnicowego

Czosnowski dzielnicowy asp. Kamil Maciejko odwiedził uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Cząstkowie Mazowieckim. Podczas spotkania poruszył zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, w ramach działań “Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czosnowie spotkał się w czwartek z uczniami placówki oświatowej w Cząstkowie Mazowieckim. Policjant przeprowadził cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą klas I-VIII, podczas których omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazał zagrożenia które mogą spotkać uczniów w drodze do szkoły i do domu. Funkcjonariusz wytłumaczył także, dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak ogromny mają one wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa.

Dzielnicowy wspomniał też o zachowaniu ostrożności podczas kontaktu z osobami obcymi oraz o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Nie zabrakło także pokazu jak należy korzystać z przejścia dla pieszych, z sygnalizacją świetlną. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Wykazali się przy tym dużą wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego.

asp. sztab. Joanna Wielocha