W miejscowości Cząstków Mazowiecki wgmina Czosnów, przy trasie S7, wybuchł pożar w hali produkcyjnej zakładu Kuchnie Świata. Na miejscu działają liczne zastępy straży pożarnej, trwa gaszenie ognia.
Trwa walka z pożarem w hali Kuchni Świata w miejscowości Cząstków Mazowiecki, przy trasie S7. Na miejscu pojawiły się liczne zastępy straży pożarnej, które prowadzą działania gaśnicze i ratunkowe.
Straż pożarna szybko otrzymała zgłoszenie i skierowała na miejsce kilka jednostek ratowniczo-gaśniczych. Obecnie trwa gaszenie pożaru i zabezpieczanie terenu wokół budynku.
– Pożar jest w tej chwili mocno rozwinięty. Prowadzone są działania. Pali się znaczna część jednego z obiektów, mowa o hurtowni spożywczej. To budynek, w którym znajduje się duża ilość palet. W wyniku pożaru spaliło się 5 samochodów, które znajdowały się w niedalekiej odległości. Mamy informację o braku osób poszkodowanych. Osoby, które tam pracowały ewakuowały się we własnym zakresie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W tym momencie zadysponowanych jest około 16 zastępów straży pożarnej, pożar nie jest opanowany. To jednostki z powiatu nowodworskiego, m.in. z gminy Czosnów, JRG z Nowego Dworu Mazowieckiego, ale też z innych części powiatu. Zadysponowany jest też pluton Fabryka i samochód cysterna, oba spoza powiatu – mówił naszej redakcji oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim Paweł Plagowski.
Radek Cichocki
kontakt: radek@wirtualnynowydwor.pl
Foto: asp. Maciej Krysiński – Państwowa Straż Pożarna


















