Bezpieczne wakacje z pomiechowskimi dzielnicowymi

Spotkania profilaktyczne to jeden z priorytetów jaki realizują policjanci, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających podczas wakacji. Dzielnicowi z pomiechowskiego komisariatu spotkali się z najmłodszymi przedszkolakami oraz mieszkańcami sołectw Cegielnia Kosewo i Wymysły. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowach dotyczących unikania zagrożeń podczas letniego wypoczynku, wykazując się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu nad wodą czy korzystania z dróg.

Dzielnicowy mł. asp. Łukasz Wudecki i sierż. szt. Marcin Rudy z Komisariatu Policji w Pomiechówku odwiedzili dzieci rozpoczynające letni wypoczynek na terenie naszego powiatu. Spotkania odbyły się w Świetlicy Wiejskiej w Cegielni Kosewo, a także w Przedszkolu Muzyczno- Językowym Nutka.

Policjanci przypomnieli uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także omówli jak rozważnie korzystać z wypoczynku na kąpieliskach, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zachęcali też do wzięcia udziału w konkursie „Artystyczny PRZEwodnik”, rozdając ulotki i plakaty. Przekazali rady do jakich należy stosować się na kąpieliskach, tj. korzystać z miejsc do tego wyznaczonych, przestrzegać regulaminu, słuchać poleceń ratowników. Dzieci dowiedziały sie także jak bezpiecznie korzystać z drogi i jak prawidłowo poruszać się rowerem. Nie zabrakło również rozmowy na temat zagrożeń w sieci, hejtu, mowy nienawiści, używek czy przemocy rówieśniczej.

Podczas spotkania najmłodsi mogli również z bliska zobaczyć i przymierzyć elementy policyjnego umundurowania oraz wyposażenie niezbędne do pełnienia codziennej służby. Oficer prasowa opowiedziała dzieciom o pracy policjantów, a dorosłym uczestnikom o zasadach i poszczególnych etapach rekrutacji, zachęcając do wstąpienia w szeregi Policji.

Mamy nadzieję, że przekazane przez policjantów cenne rady i informacje, pozwolą dzieciom uniknąć wielu niebezpieczeństw oraz przyczynią się do tego, aby wakacje były dla nich mile i bezpiecznie spędzonym czasem.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.